Jak na poškrábané nebo matné snubní prsteny

Výběr snubního prstenu je důležitým krokem, bez kterého by se žádný svatební den neobešel. Nikdo z vás ale určitě netouží po tom, aby byl váš pracně vybraný vysněný prstýnek hned poškrábaný. Je vůbec možné, aby se prsten nepoškrábal a neztratil tak svoji krásu?

Rozhoduje materiál

Alfou omegou je v tomto případě materiál, ze kterého je snubní prsten vyrobený. Klasickým výrobním materiálem bývá zlato, které je popravdě ale dosti měkké. Proto se stále větší oblibě těší různé slitiny, ze kterých vzniká zlato barevné. Nejenom, že má zlato atraktivnější barvu, ale přídavek jiného drahého kovu zároveň dokáže vylepšit jeho vlastnosti.

Například bílé zlato, které se vyrábí slitinou zlata a jiného bílého kovu (stříbro, zinek, nikl, palladium nebo platina) získává na své tvrdosti a odolnosti, především tedy pokud se jedná o bílé zlato s přídavkem niklu. 

Samostatnou kapitolou v rámci výdrže a odolnosti jsou potom snubní prsteny z chirurgické oceli, titanu nebo wolframu.

Pečujte o své snubní prsteny

Snubní prsten se po svatbě naprosto přirozeně stává součástí vašeho outfitu. Během běžného denního nošení ale může snadno přijít k úhoně. Aby prsteny vydržely co nejdéle oslnivě zářivé, snažte se dodržet pár jednoduchých pravidel. 

S prstenem už si nezacvičíte

Posilovna je sice skvělým místem pro oddech a formování vaší postavy, ale zároveň je pro vás prsten dost nebezpečná. Většina vybavení a strojů bývá kovové povahy, vzájemné tření kovu o drahý kov můžete rázem způsobit oděrky a škrábance. Před návštěvou posilovny si proto raději prsten bezpečně uložte.

Na sprchu ho také odložte

Ačkoliv se to může zdát jako zbytečné, raději si prsten na sprchu nebo koupel odložte. Zbytky tělové kosmetiky do sprchy se totiž mohou usazovat v mikroskopických vrstvách na prstenu a tím pošramotí jeho lesk, agresivnější (například koupelové soli) mohou zase nahlodat odolnost.

Plavání prospívá vaší kráse, prstenům ne

Podobně jako tomu bylo u sprchování, je tomu tak i u plavání v bazénech. Zde navíc působí na prsten chlor, který je obsažen v každé bazénové vodě.

I zásnubní prsten může uškodit

Pěknou neplechu může nadělat i zásnubní prsten. Pokud jste se, dámy, rozhodly nosit oba prsteny na levém prsteníčku, může se stát, že jeden prsten může poškrábat ten druhý. Pokud tedy máte výrazně odlišné prsteny (např. jeden hladký a druhý členitý) popřemýšlejte nad variantou nosit oba odděleně.

Řešením může být nadčasový mat

Všichni se shodneme na tom, že oděrky a škrábance jdou mnohem více vidět na lesklém povrchu, než na povrchu matném. Co takhle tedy zvolit pro zpečetění vaší lásky právě prsteny s matnou povrchovou úpravou? Jejich elegance a sofitstikovanost vás překvapí.

Co se škrábanci?

Jestliže už vám vznikly na prstenu škrábance, nezoufejte. Kvalitní klenotnictví a prodejny snubních prstenů by vám měli být nápomocné a prsteny by měli dát do pořádku pomocí drobné povrchové úpravy. BISAKU nabízí v rámci svého servisu také možnost kompletního vyčištění a obnovy každé 2 roky gratis, vaše prsteny tak vydržím v dokonalém stavu dlouhou dobu.
SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.